Nasze sukcesy 2015/2016

Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

dsc02646   W maju przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły zgłębiali pracę strażaków. Bez wątpienia można rzec, że jest to najbardziej przeanalizowany przez nich zawód w bieżącym roku szkolnym. Swoją wiedzę o tej służbie przedstawili obrazem. Gminna Komisja Konkursu Plastycznego „Nasi dzielni strażacy” uznała za oryginalne prace następujących uczniów:

Marty Belzyt , kl.0 ( III miejsce)

Anny Cyrwus, kl. I ( III miejsce)

Alicji Regulskiej, kl. III ( III miejsce)

Mai Humięckiej, kl. V ( III miejsce)

sam 3423   W piątek 10 czerwca 2016 roku w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Wiktoria Małek, uczennica klasy V odebrała nagrodę z rąk wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Znalazła się ona wśród sześciu wyróżnionych uczniów naszego województwa, którzy brali udział w konkursie plastycznym ilustrującym rządowy program „Rodzina 500 plus”.

Organizatorzy zaprosili laureatów wraz z rodzicami, panią dyrektor i nauczycielem plastyki. Wycieczka okazała się wyjątkowa zarówno dla wyróżnionych jak i opiekunów. Oprócz tradycyjnego podsumowania konkursu i bankietu przewidziano zwiedzanie urzędu. Nielada atrakcją okazał się wjazd na dach tegoż budynku, aby podziwiać panoramę Bydgoszczy. Następnie pracownicy tej instytucji przyjęli nas w swoich gabinetach i opowiadali na czym polega ich praca. W swoich progach przyjął nas pan wojewoda. Odwiedziliśmy wydział paszportowy oraz bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Niespodzianka udała się! Serdecznie gratulujemy Wiktorii jej sukcesu!

wp 20160607 10 08 42 pro   Na przełomie kwietnia i maja uczniowie naszej szkoły komponowali pracę na siódmą już edycję konkursu plastycznego "Las skarbem przyrody" organizowanego przez Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń.
Szkolny etap zwyciężyli:
Szymon Betkier, kl.I
Anna Cyrwus, kl. I
Błażej Frankowicz, kl. I
Jagoda Cyrwus, kl. IV
Wiktoria Małek, kl, V
                                                                      Kacper kuźniar, kl. V
Natomiast komisja konkursowa w czasie swoich obrad przyznała II miejsce Ani Cyrwus.
Uczennica wraz z panią dyrektor uczestniczyła w podsumowaniu tego plastycznego wydarzenia w Konstancjewie w punkcie edukacji leśnej Szkółka Przeszkoda    7 czerwca 2016 roku. Ani oraz pozostałym uczniom serdecznie gratulujemy!

sam 3397  6 czerwca 2016 roku uczniowie nagrodzeni w Konkursie Plastyczno-Ekologicznym PRZESTRZENIE PRZYRODY „Rośliny chronione” wyruszyli na wycieczkę do Torunia. Celem tej eskapady było dotarcie do ogrodu zoobotanicznego na oficjalne wręczenie dyplomów, nagród i wernisaż prac konkursowych. Atrakcją tej wyprawy była podróż środkami transportu publicznego. Na konkurs wpłynęło 349 prac z obszaru naszego województwa. Jury postanowiło wyróżnić prace:

Wojtka Matuszkiewicza z kl. I
Patrycji Jasińskiej z kl. IV
Martyny Mikołajczyk z kl. IV
Julii Skowrońskiej z kl. V
Pierwsze miejsce w kategorii klas I-III przyznano Alicji Hüttner z kl. I. LAUREATOM GRATULUJEMY!!!

    2 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim odbyła się VII edycja gminnego konkursu ortograficzno-gramatycznego „Gżegżółka ze szczeżują ortografii pilnują”. Był to konkurs dwuetapowy. Najpierw uczestnicy pisali dyktando ze słuchu, później rozwiązywali test gramatyczny-ortograficzny,
w którym sprawdzane były ich umiejętności językowe. Naszą szkołę reprezentowali:
Mikołaj Siwiec, kl. IV
Nikola Gościńska, kl.IV
Jakub Regulski, kl. IV
Julia Skowrońska, kl. V
Kacper Lewandowski, kl. VI
    Cieszymy się, że uczeń naszej szkoły - Kacper Lewandowski zajął II miejsce wśród klas VI. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

sam 3324   Dnia 25 maja 2016 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim Rejonowy Konkurs Recytatorski pn. „ SPOTKANIE Z POEZJĄ MARII KONOPNICKIEJ”. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Marianna Wróblewska i Alicja Hüttner z klasy I oraz Julia Belzyt, Julia Jaskulska i Igor Szablewski z klasy II.

Szczęście dopisało Igorowi Szablewskiemu, który pięknie wyrecytował wiersz Marii Konopnickiej „Komedia przy myciu” i tym samym uzyskał II miejsce. Jesteśmy dumni z Igora. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w popisach aktorskich.

EP-M

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem