Rok szkolny 2015/2016

Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

dsc03123   11 lipca, choć trwały w pełni wakacje zgromadził w naszej szkole wiele osób z wielu miejsc, pokoleń i narodów. A stało się to za sprawą rozpoczynających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Grupa pielgrzymów z Gabonu gościła w naszej diecezji. Przewidziano także spotkanie z mieszkańcami Wielkiej Łąki. Wydarzenie cieszyło się ogromnym powodzeniem. Wieczorny czas tego dnia był wyjątkowy, pełen radości, ale i refleksji. Uczestniczyliśmy w tańcach, modlitwie, obejrzeliśmy pantomimę, śpiewaliśmy i biesiadowaliśmy przy wspólnym stole. Mieszkańcy Wielkiej Łąki i okolic okazali się niezwykle otwarci i szczerzy odpowiadając na to zaproszenie. Dziś zostały wspomnienia, fotoreportaż i chęć nauki języków obcych.

   W lipcu w Krakowie młodzież z całego świata spotka się z papieżem Franciszkiem. Przedtem młodzi przyjadą do różnych diecezji naszego kraju. Z tej okazji w naszym dekanacie już od 10 do 12 lipca będą gościć Gabończycy. W ramach tego spotkania odwiedzą oni kościół i szkołę w Wielkiej Łące.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Poniżej przedstawiamy plan. Można uczestniczyć we wszystkich jego punktach lub w wybranych.

Jak zauważycie będzie to wspólna modlitwa, ale i też zabawa. Zachęcamy do przyniesienia przekąsek do wspólnego stołu, a przede wszyskim owoców z naszych ogrodów.

Program spotkania z pielgrzymami z Gabonu

p1120788   Tego dnia wszyscy ubrani odświętnie z niezwykle radosnymi minami spotkali się w murach naszej szkoły. I choć rozdano wiele nagród, wszyscy przybyli przede wszystkim po to by odebrać swoje cenzurki. Dla niektórych były to pierwsze świadectwa w ich życiu, dla innych ukończenia szkoły podstawowej.

   Na uroczystości znaleźli się też wyjątkowi goście: Burmistrz Miasta i Gminny Andrzej Grabowski, ksiądz proboszcz Benedykt Drewek, radny miasta i gminy Tomasz Matusewicz oraz druhna Ochotniczej Straży Pożarnej Edyta Jasińska.

   Dla szóstoklasistów był to dzień obfitujący w emocje, bowiem pożegnania nadszedł czas…

Po części oficjalnej, złożonym ślubowaniu nadeszły chwile na podziękowania. Z dużym wdziękiem i humorem zrobili to absolwenci wręczając nauczycielom niebanalne, pełne ciepła laurki.

Dzięki współpracy wychowawcy z Filią Biblioteki Publicznej, uczniowie klasy II uczestniczyli w cotygodniowych spotkaniach, podczas których wysłuchiwali ciekawych opowieści czytanych przez panie bibliotekarki. Książki dobierane były głównie pod względem tematu dotyczącego zajęć lekcyjnych. Czytane były również bajki i baśnie. Spotkania miały na celu poszerzenie wiedzy uczniów, podsumowanie wiadomości, rozbudzenie ciekawości poznawczej oraz skupienie uwagi, wyciszenie się i zrelaksowanie.

kl.ii 002W roku szkolnym 2015/2016 odbywały się cykliczne zajęcia biblioteczne pod nazwą DZIEJE PISMA I KSIĄŻKI, w których uczestniczyli uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią. Spotkania miały na celu zachęcenie uczestników do czytania książek. Pani Grażyna Bruchlej w pasjonujący i przystępny sposób przybliżyła uczniom treści związane z powstaniem pisma i książki. Spotkania miały charakter warsztatowy. Obecni poznawali dzieje pisma od starodruku, aż do współczesnej czcionki. Własnoręcznie czerpali papier, pisali piórem gęsim, wykonywali ozdobne inicjały, przepisywali strony, tworzyli ilustracje i całe książki. Poznawali długą drogę tekstu od autora do powstania książki. Młodzi czytelnicy samodzielnie poznawali sposoby wykorzystania książki jako wieloaspektowego źródła informacji, rozrywki i relaksu.

p1120199Dnia 13 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci, uczniów i rodziców z cyklu „Mały Europejczyk- Francja”. Tym razem w naszej szkole gościł Pan Nadhir, nauczyciel języka francuskiego wraz ze swoimi uczennicami. Prowadzący urodził się w Algierii, a większość swojego życia spędził we Francji. Licznie zebrani uczestnicy spotkania poznali kulturę, zabytki, religię i szkolnictwo tego kraju. Z wielką ciekawością obejrzeli prezentację przedstawiającą ciekawostki dotyczące Francji i wysłuchali opowieści o wybitnych przedstawicielach nauki i kultury. Nie zabrakło również nawiązania do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które właśnie odbywają się we Francji. Zajęcia miały charakter warsztatowy, dzieci w grupach kolorowały kolorowanki przedstawiające zabytki Francji, budowały Wieżę Eiffla, nauczyły się francuskiego powitania, słów piosenki oraz kroków tańca z tego regionu. Wszyscy świetnie się bawili.

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem