Rok szkolny 2015/2016

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

dsc03123   11 lipca, choć trwały w pełni wakacje zgromadził w naszej szkole wiele osób z wielu miejsc, pokoleń i narodów. A stało się to za sprawą rozpoczynających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Grupa pielgrzymów z Gabonu gościła w naszej diecezji. Przewidziano także spotkanie z mieszkańcami Wielkiej Łąki. Wydarzenie cieszyło się ogromnym powodzeniem. Wieczorny czas tego dnia był wyjątkowy, pełen radości, ale i refleksji. Uczestniczyliśmy w tańcach, modlitwie, obejrzeliśmy pantomimę, śpiewaliśmy i biesiadowaliśmy przy wspólnym stole. Mieszkańcy Wielkiej Łąki i okolic okazali się niezwykle otwarci i szczerzy odpowiadając na to zaproszenie. Dziś zostały wspomnienia, fotoreportaż i chęć nauki języków obcych.

   W lipcu w Krakowie młodzież z całego świata spotka się z papieżem Franciszkiem. Przedtem młodzi przyjadą do różnych diecezji naszego kraju. Z tej okazji w naszym dekanacie już od 10 do 12 lipca będą gościć Gabończycy. W ramach tego spotkania odwiedzą oni kościół i szkołę w Wielkiej Łące.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Poniżej przedstawiamy plan. Można uczestniczyć we wszystkich jego punktach lub w wybranych.

Jak zauważycie będzie to wspólna modlitwa, ale i też zabawa. Zachęcamy do przyniesienia przekąsek do wspólnego stołu, a przede wszyskim owoców z naszych ogrodów.

Program spotkania z pielgrzymami z Gabonu

p1120199Dnia 13 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci, uczniów i rodziców z cyklu „Mały Europejczyk- Francja”. Tym razem w naszej szkole gościł Pan Nadhir, nauczyciel języka francuskiego wraz ze swoimi uczennicami. Prowadzący urodził się w Algierii, a większość swojego życia spędził we Francji. Licznie zebrani uczestnicy spotkania poznali kulturę, zabytki, religię i szkolnictwo tego kraju. Z wielką ciekawością obejrzeli prezentację przedstawiającą ciekawostki dotyczące Francji i wysłuchali opowieści o wybitnych przedstawicielach nauki i kultury. Nie zabrakło również nawiązania do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które właśnie odbywają się we Francji. Zajęcia miały charakter warsztatowy, dzieci w grupach kolorowały kolorowanki przedstawiające zabytki Francji, budowały Wieżę Eiffla, nauczyły się francuskiego powitania, słów piosenki oraz kroków tańca z tego regionu. Wszyscy świetnie się bawili.

p1120788   Tego dnia wszyscy ubrani odświętnie z niezwykle radosnymi minami spotkali się w murach naszej szkoły. I choć rozdano wiele nagród, wszyscy przybyli przede wszystkim po to by odebrać swoje cenzurki. Dla niektórych były to pierwsze świadectwa w ich życiu, dla innych ukończenia szkoły podstawowej.

   Na uroczystości znaleźli się też wyjątkowi goście: Burmistrz Miasta i Gminny Andrzej Grabowski, ksiądz proboszcz Benedykt Drewek, radny miasta i gminy Tomasz Matusewicz oraz druhna Ochotniczej Straży Pożarnej Edyta Jasińska.

   Dla szóstoklasistów był to dzień obfitujący w emocje, bowiem pożegnania nadszedł czas…

Po części oficjalnej, złożonym ślubowaniu nadeszły chwile na podziękowania. Z dużym wdziękiem i humorem zrobili to absolwenci wręczając nauczycielom niebanalne, pełne ciepła laurki.

Dzięki współpracy wychowawcy z Filią Biblioteki Publicznej, uczniowie klasy II uczestniczyli w cotygodniowych spotkaniach, podczas których wysłuchiwali ciekawych opowieści czytanych przez panie bibliotekarki. Książki dobierane były głównie pod względem tematu dotyczącego zajęć lekcyjnych. Czytane były również bajki i baśnie. Spotkania miały na celu poszerzenie wiedzy uczniów, podsumowanie wiadomości, rozbudzenie ciekawości poznawczej oraz skupienie uwagi, wyciszenie się i zrelaksowanie.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok