Nasze sukcesy 2018/2019

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

Z wielką radością informujemy, iż podczas gminnego turnieju matematycznego zorganizowanego10.05.2019r. w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim Kacper Karpiński zdobył tytuł „Przedszkolnego Mistrza Matematyki”. Reprezentant naszej szkoły wykazał się wysoką umiejętnością logicznego myślenia oraz liczenia.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania matematycznego talentu!

Justyna Rutkowska

 

 

23 kwietnia 2019 roku w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Leśni ulubieńcy – zwierzęta chronione  w Polsce”. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Aleksandra Goj,uczęszczająca do oddziału przedszkolnego naszej szkoły.  Szkołę reprezentowała także Malwina Rostkowska. Celem konkursu było kształtowanie u dzieci postaw ekologicznych,przybliżenie i zainteresowanie gatunkami chronionych zwierząt w Polsce,kształtowanie wyobraźni plastycznej oraz prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej.

 Życzymy dalszych sukcesów artystycznych w ukazywaniu piękna przyrody.

Justyna Rutkowska

W niedzielne popołudnie, 14 kwietnia 2019 roku w Domu Kultury w Kowalewie Pomorskim wielu naszych uczniów miało przyjemność odebrać nagrody za wykonanie niecodziennych pisanek i palm wielkanocnych. A były to prawdziwe dzieła sztuki! Z radością przedstawiamy listę laureatów i wyróżnionych:
w kategorii pisanka:
I miejsce- Olivier Bartoszyński, kl. IV
II miejsce- Sandra Detmer, kl. IV
II miejsce – Damian Jaskulski, kl. V
III miejsce- Mikołaj Kuźniar, kl. II
wyróżnienie- Laura Wessel, kl. V
wyróżnienie- Lena Detmer, kl. 0

W tegorocznej edycji Przedszkolnego Konkursu Wiersza Ekologicznego organizowanego przez Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim  naszą  szkołę  reprezentowała Paulina Majewska recytując wiersz pt. ”Na leśnej polanie” L. Miklaszewskiego  oraz  Malwina Rostkowska z wierszem „Szalona wyliczanka”, którego autorką  jest Teresa Fiutowska. Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy!

Justyna Rutkowska

W miniony wtorek 2 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbył się kolejny już Gminny Konkurs z Języka Angielskiego „Drama Competition”. Przystąpiło do niego łącznie 47 uczniów ze szkół podstawowych z terenu całej gminy, którzy zaprezentowali 6 scenek. Mogliśmy zobaczyć doskonałą grę aktorską oraz podziwiać umiejętność posługiwania się językiem angielskim zarówno w znanych wszystkim bajkach - „Snow White” i „The Snow Queen”, jak i współczesnych utworach - „The Tramp”, „Ticket inspector”, „Ready! Steady! Go!” oraz „School is fun”.

Jury konkursowe nie miało łatwego zadania, gdyż wszystkie zespoły teatralne zaprezentowały się znakomicie. Ostatecznie, I miejsce przyznano grupie ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim za przedstawienie „Snow White”, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie z utworem „The Snow Queen”, a III miejsce przypadło czwartoklasistom ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące za scenkę „Ready! Steady! Go!”.

Serdecznie gratulujemy!!!

Katarzyna Marciniak

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok