Nasze sukcesy 2018/2019

Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

W marcu uczniowie klas I i II recytowali wiersze, doskonalili artykulację oraz interpretację poezji dziecięcej. Podczas Międzyklasowego  Przeglądu Poezji Dziecięcej z każdej klasy wybrano jednego ucznia, aby reprezentował naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Pluskowęsach, który odbył się 16 marca 2019 roku. Paulina Nowińska z klasy I recytowała wiersz Hanny Niewiadomskiej „Dama”, natomiast Marta Belzyt z klasy II zaprezentowała wiersz Agnieszki  Frączek „Miss stonoga”. Jury bardzo spodobały się występy naszych uczennic, którym przyznało kolejno I i  II miejsce.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy wyjątkowej recytacji i życzymy, aby rozwijały swój artystyczny talent!

Danuta Płuciennik-Dębińska

W piątkowe popołudnie 15 marca 2019 roku,  trzecioklasistki z naszej szkoły wzięły  udział w VII Gminnym Konkursie na temat ,,Kowalewo Pomorskie – Moja Mała Ojczyzna”, który się odbył w  Szkole Podstawowej  im.  Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Drużynę naszej szkoły  reprezentowały następujące uczennice : Lena Ambroż, Weronika Majewska i Zuzanna Sipak. Dziewczynki wykazały się wiedzą o mieście i gminie Kowalewo Pomorskie oraz jej Honorowych Obywatelach, zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy im. Cieszymy  się z ich sukcesu!

Ponadto, uczniowie z klas 0-III przygotowywali malarskie interpretacje ważnych miejsc naszej małej Ojczyzny. Jury konkursowe postanowiło wyróżnić prace naszych małych artystów i przyznało im następujące miejsca:
w kategorii klas 0-I:
I miejsce – Wiktorii Żurawskiej z kl. I
II miejsce –Pauliny Nowińskiej z kl. I
w  kategorii klas II-III
I miejsce- Weronice Majewskiej z kl.III
II miejsce – Marcie Belzyt z kl. II
Wyróżnienie- Zuzannie Sipak z kl. III

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dostrzegania piękna, które jest blisko nas!

Jadwiga Ciechacka

12 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej  nr 8 w Toruniu odbyła się gala podsumowująca XI edycję Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego. Tegoroczny konkurs nosił tytuł „Postać Świętego Mikołaja na Sportowo”.
Z przyjemnością informujemy, że jury przyznało nagrody czterem uczennicom naszej szkoły:
w kategorii kl. I-III:
II  miejsce- Weronice Ruszyńskiej z kl. I
wyróżnienie- Julii Stempskiej  z  kl. I
w kategorii kl. IV- VIII
II miejsce- Sandrze Detmer z kl. IV
wyróżnienie- Alicji Regulskiej z kl. VI
Radość z sukcesu dziewczyn jest tym większa, gdyż ich prace dostrzeżono spośród 1912 nadesłanych na ten konkurs aż z 203 placówek naszego województwa.

Serdecznie gratulujemy!!!

Danuta Płuciennik-Dębińska

 

Dnia 30 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mlewie odbył się VIII Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem "Jest taki dzień". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II Marta Belzyt i Mikołaj Kuźniar, którzy są zarówno uczniami Szkoły Muzycznej w Kowalewie Pomorskim. Nadmienić należy, że nasi uczniowie drugi rok z rzędu prezentowali swoje umiejętności muzyczne w tym konkursie. Oboje zagrali kolędy na gitarach. Mikołaj zaprezentował „Przybieżeli do Betlejem”. Marta wystąpiła z kolędą „Lulajże Jezuniu”. Za swój występ otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy Marcie udanego występu! Życzymy naszym uczniom kolejnych sukcesów na ścieżce muzycznej!

Ewa Putz-Misztal

Nic tak nie cieszy jak sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące! Aleksander Lipiński z klasy VII zdobył wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu – „Mój wymarzony zawód”. Zadaniem uczestników konkursu było opisanie zawodu, który chcieliby wykonywać w przyszłości. Należy zauważyć, że opis Aleksandra znalazł się w 30 najlepszych opisów spośród uczniów szkół z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
Przy tej okazji warto wspomnieć, że decyzji o swojej drodze edukacyjno-zawodowej nie można odkładać na ostatnią chwilę. To musi być decyzja przeanalizowana i przemyślana. Pamiętajcie, że możecie liczyć na wsparcie wychowawców, doradcy zawodowego i rodziców – taki głos doradczy jest ważny, jednak najistotniejsze jest to, w czym Wy czujecie się najlepiej, o czym marzycie. Nie zapominajcie o predyspozycjach, ale też przeciwwskazaniach do wykonywania określonych zawodów.

Zachęcam do zapoznania się ze zwycięskim opisem wymarzonego zawodu:

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok