Rok szkolny 2021/2022

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

 dzieci klasy I prezentujące swój plakat promujący Swiatowy dzień owoców i WarzywNasz szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Owoców i Warzyw. Uczniowie klas I-III przynieśli do szkoły warzywa oraz owoce krajowe i egzotyczne. Wspólnie z nauczycielami przygotowali zdrowe przekąski, których smak i walory odżywcze mieli okazję poznać podczas degustacji. Odbyły się także pogadanki na temat wpływu częstego spożywania owoców i warzyw na zdrowie człowieka. Zwieńczeniem prowadzonych działań było wykonanie przez każdy zespół klasowy plakatu zachęcającego do rezygnacji ze słodyczy, na rzecz zdrowej żywności.
Mamy nadzieję że ta akcja przyczyni się to do wzbogacania codziennych posiłków o owoce i warzywa oraz wyeliminowania niezdrowych przekąsek.

 Dzieci prezentujące swoje jesienne obrazkiW tym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego mogły wykazać się twórczością i kreatywnością. Zgodnie z tematyką kompleksową zrealizowaliśmy leśny obrazek oraz krasnala Hałabałę w lesie. Wszystkie prace były przepiękne, a dzieci podczas wykonywania swoich dzieł były bardzo skupione.

Małgorzata Rybak

plakat promujący dyktanda na Dzień Edukacji NarodowejUwaga! Drodzy Uczniowie.
Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl
serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji Narodowej! Dla wszystkich uczestników przewidziane zostały nagrody.

Dyktando rozgrywane będzie w dwóch kategoriach:
dla Uczniów o godzinie 19:00 (14.10.2021 r.)
dla Nauczycieli o godzinie 20:00 (14.10.2021 r.)

Udział w dyktandzie jest bezpłatny! Liczy się poprawność udzielanych odpowiedzi oraz tempo rozwiązywania (im szybciej, tym lepiej).

Aby dołączyć do Dyktanda na Święto Edukacji Narodowej wystarczy zalogować lub założyć konto użytkownika na portalu Dyktanda.pl, a następnie kliknąć przycisk “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:
https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej

Dyktanda konkursowe udostępnione zostanie do rozwiązywania o wskazanych godzinach (tj. o 19:00 dla uczniów i o 20:00 dla nauczycieli).

 uczniowie szkoły robiący przysiady w ramach challengu Dnia 11 października 2021 roku, nasza szkoła otrzymała nominację do wzięcia udziału w akcji challenge dla chorej Majeczki z Golubia Dobrzynia. Podjęliśmy to wyzwanie 15 października. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami z wielkim zaangażowaniem i empatią wykonali na boisku szkolnym 15 przysiadów. Po wykonanym zadaniu Pani Dyrektor nominowała do dalszej zabawy Szkołę Podstawową w Kowalewie Pomorskim, oraz Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim. Uczestnicy wydarzenia przynieśli do szkoły nakrętki plastikowe, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na leczenie Majeczki.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z realizacji wyzwania:
https://drive.google.com/file/d/11t89FySeyWnCCsapva27zgIYXRb8Iz00/view?usp=sharing

 

Centrum Projektów Polska Cyfrowa rozpoczęło nabór wniosków o granty na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Celem projektu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

W związku ze zmianą dokumentacji konkursowej:
- do udziału kwalifikują się wszystkie dzieci zamieszkujące Gminę Kowalewo Pomorskie, które mają krewnych w linii prostej pracujących w PGR,
- wsparcie mogą otrzymać uczniowie od "zerówki" szkolnej do ostatniej klasy „szkoły średniej",
- uczeń, który korzystał z komputera stacjonarnego lub laptopa w drodze użyczenia w latach 2020 i 2021 nie może skorzystać ze wsparcia w tym konkursie (nawet w przypadku oddania sprzętu, który był użyczony),

Więcej informacji na stronie internetowej urzędu
 
Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok