Rok szkolny 2020/2021

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

 W dniu 9 października 2020 r. sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym diecezjalnego konkursu biblijnego „Czytam Pismo Święte”. W tym roku uczestnicy zgłębiali Dzieje Apostolskie. Konkurs odbywa się na dwóch poziomach: poziom I- klasy IV-VI, poziom II- klasy VII i VIII. Wszyscy uczestnicy zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Najlepszy wynik na poziomie I osiągnęła uczennica klasy V- Zuzanna Sipak, na poziomie II najwięcej punktów uzyskały ex aequo dwie uczennice z klasy VIII: Amelia Ruszyńska i Alicja Regulska.

 2 października zgodnie ze wspomnieniem w kalendarzu liturgicznym, świętowaliśmy w szkole Dzień Anioła Stróża. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z klasy VII podczas przerw sprawdzali wśród uczniów znajomość modlitwy „Aniele Boży”. Uczniowie, którzy poprawnie wypowiadali słowa modlitwy zostawali nagrodzeni naklejką lub obrazkiem przedstawiającym Anioła Stróża. Delegacja wolontariuszy odwiedziła również oddział przedszkolny. Przedszkolaki oprócz perfekcyjnej znajomości modlitwy zaskoczyły wolontariuszy pięknymi, anielskimi strojami. Wychowawczyni oddziału zdradziła, że dziś od samego rana dzieci zachowują się jak prawdziwe aniołki.

   1 września pierwszym dzwonkiem rozpoczęliśmy nowy Rok Szkolny 2020/2021. Trochę inaczej niż zwykle, bo z zachowaniem wszelkich środków ostrożności podczas trwającej pandemii. Grono Pedagogiczne z Panią Dyrektor na czele oraz wszyscy pracownicy szkoły zadbali o to, by powrót do szkoły był bezpieczny.  Uczniowie klasy I w obecności rodziców złożyli uroczyste ślubowanie przy sztandarze szkoły. Dzieci z oddziału przedszkolnego i ich rodzice zostali przywitani przez Panią Dyrektor i wych. p. Justynę Rutkowską na sali gimnastycznej. Pozostałe klasy rozpoczęły nowy rok szkolny ze swoimi wychowawcami w swoich salach lekcyjnych. Mimo, iż to nietypowy i trudny czas to nowy rok szkolny rozpoczynamy z wielką radością i pełni nadziei, że uda nam się go dokończyć na stacjonarnych zajęciach w szkole.

  „Sztuka natury, natura sztuki”

We wtorek, 8 września uczniowie klasy piątej oraz szóstej uczestniczyli w warsztatach plastycznych w ramach projektu edukacyjnego „Sztuka natury, natura sztuki”. Zajęcia przeprowadził autor przedsięwzięcia Piotr Florianowicz. Uczestniczący w nich zwrócili uwagę na piękno natury oraz zagrożenia związane z jej degradacją. Mamy nadzieję, że poprzez sztukę dostrzegli potrzebę troski o środowisko naturalne. Zapraszamy na fotograficzne migawki prac naszych uczniów. Zajęcia zostały sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego
1 września 2020 r.
godz. 8.00 – klasy I-III
godz. 9.00 – klasy IV-VIII
godz. 9.00 – oddział przedszkolny

Spotkania odbędą się w klasach wg następującego harmonogramu:

KLASA SALA
0 sala gimnastyczna
I sala gimnastyczna
II 3
parter
III 4
parter
IV 30
piętro
V 24
piętro
VI 23
piętro
VII 22
piętro
VIII 25
piętro

 

Do budynku mogą wejść tylko rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy I (jedno dziecko – jeden rodzic).

Rodzice i dzieci muszą posiadać maseczki.

Pozostali rodzice czekają na placu przed szkołą z zachowaniem dystansu.

Wejście do szkoły: klasy I-III główne wejście, klasy IV-VIII wejścia ewakuacyjne (od strony parkingu rowerowego), oddział przedszkolny – wejście główne.

01 września przywóz i odwóz uczniów we własnym zakresie.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok