Rok szkolny 2019/2020

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

   Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto dla całej społeczności szkolnej – uczniów, rodziców i nauczycieli.

   W naszej Szkole uroczystość odbyła się 11 października 2019 roku. Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć Zastępcę Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie –  Panią Ilonę Rybicką, Przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Wielkiej Łące – Panią Milenę Bartoszyńską, emerytowanych nauczycieli oraz rodziców uczniów.

   Dyrekcja Szkoły – Pani Danuta Drożdża – w trakcie uroczystości podziękowała emerytowanym nauczycielom Szkoły za wiele lat pracy, doceniła wysiłek i zaangażowanie obecnych nauczycieli, a także podkreśliła, że ten dzień jest również świętem wszystkich uczniów, gdyż bez nich szkoła by nie istniała.

   Pani Ilona Rybicka – Zastępca Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie wręczyła dyplomy, upominki i nagrody uczniom wyróżniającym się w licznych konkursach. Nie zapomniano również o podziękowaniach dla rodziców, którzy są dużym wsparciem dla szkoły. Zastępca Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie podziękowała także  nauczycielom, dzięki którym nasi podopieczni są dobrze przygotowani do konkursowych zmagań i odnoszą sukcesy.

   Podczas uroczystości został zaprezentowany również program artystyczny, opowiadających o różnicach i podobieństwach pomiędzy uczniami i nauczycielami, wzbogacony piosenkami. Warto nadmienić, iż program przygotowany został przez uczniów klasy IV i V.

    Pamiętajmy o wartości, jaką jest edukacja każdego dnia!

   26 września, z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską, obchodzimy Europejski Dzień Języków. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się do celebrowania tego dnia.

   Piątoklasiści  przygotowali flagi różnych państw, które ozdobiły szkolny korytarz, podobnie jak gazetka z ciekawostkami językowymi opracowana przez klasę ósmą. W przeddzień językowego święta uczniowie rozwiązywali w domach quiz dotyczący języków, aby zdobyć wiedzę przydatną w konkursie, który odbył się w czwartek 26 września.

   Chętni uczniowie z klas V-VIII , podzieleni na drużyny i wyposażeni w telefony komórkowe oraz przybory do pisania, wyruszyli na szkolne korytarze w celu odnalezienia konkursowych pytań ukrytych w postaci kodów QR. Po rozszyfrowaniu treści pytań, drużyny musiały udzielić precyzyjnych odpowiedzi i dostarczyć komplet 8 odpowiedzi w jak najkrótszym czasie do nauczyciela języka angielskiego. Najlepszy okazał się zespół ósmoklasistów w składzie: Mikołaj Siwiec, Jakub Regulski, Mateusz Rostkowski i Aleksander Lipiński. Gratulacje!!!

   Tego dnia na lekcjach języka mówiono o różnorodności kulturowej naszego kontynentu, tolerancji, pokonywaniu barier i potrzebie otwartości na drugiego człowieka, a także o dużym  znaczeniu i przydatności znajomości języków obcych.

    Dnia 27 września 2019r. uczniowie uczestniczący w projekcie „EU-geniusz w naukowym labiryncie” wybrali się na kolejną już wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Tym razem uczestniczyli w interaktywnej lekcji pn. „O obrotach”. Następnie na własnej skórze doświadczali różnych zaskakujących i niecodziennych zjawisk przyrody. Samodzielnie rozwiązywali testy poprzedzone eksperymentowaniem. Na koniec wszyscy z zachwytem zwiedzali kolejne wystawy. Koszt wycieczki został w całości sfinansowany przez  projekt

   W piątek 27 września uczniowie klas 7 i 8 wraz z wychowawcami p. Anną Kuźniar i p. Katarzyną Marciniak wybrali się na wycieczkę do Torunia.

   Pierwszą z zaplanowanych atrakcji była niecodzienna lekcja WF w Parku Trampolin „Jump Arena”. Po rozgrzewce przeprowadzonej przez instruktorów mogliśmy przez godzinę korzystać z przygotowanych urządzeń: ścieżek akrobatycznych, trampolin skośnych, trampolin rynien, trampolin sportowych, ścianki do skoków, strefy fitness, basenów z gąbkami i areny gladiatorów. Trening w „Jump Arenie” był wyczerpujący fizycznie, ale z pewnością przyczynił się do poprawy naszej kondycji i samopoczucia.

   Z Parku Trampolin udaliśmy się do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, by wziąć udział w pokazach fizycznych pt. "Wodór i trzy inne stany skupienia". W nowoczesnej sali wykładowej wspólnie z licznie przybyłymi uczniami ze szkół podstawowych i średnich z naszego województwa mieliśmy okazję zobaczyć liczne doświadczenia, które prezentowali pracownicy Instytutu, wysłuchać ciekawostek z dziedziny fizyki oraz… poczuć się jak prawdziwi studenci. Ta lekcja na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo.

    26 września uczniowie ze wszystkich klas oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w fascynującym spotkaniu z wężami.

    W czasie spotkania opiekun węży, opowiadał o życiu i zwyczajach tych niezwykłych, egzotycznych zwierząt, prezentując przy tym niektóre z nich.
Uczniowie dowiedzieli się co to jest „wylinka”, czym odżywiają się węże, jak są zbudowane, jaką długość osiągają, jak mogą zachowywać się w środowisku naturalnym, jak można odróżnić węża mlecznego od jadowitego węża koralowego. Pan Oskar odpowiadał na pytania uczniów: Czy należy zgłaszać fakt posiadania węży? Gdzie można kupić węża? Od którego gatunku powinien rozpocząć przygodę z wężami początkujący hodowca.

    Każdy uczeń miał okazje pogłaskać węża przekonując się przy tym, że w rzeczywistości są to bardzo delikatne i miłe w dotyku zwierzęta. Niektórzy pokonali swój strach. Spotkanie to było dla uczniów bardzo cennym doświadczeniem dzięki któremu nie tylko poznali te niezwykłe zwierzęta, ale mogli je zobaczyć na żywo i osobiście dotknąć.

 Dziękujemy panu Oskarowi Wiśniewskiemu za ciekawe spotkanie oraz pani Małgorzacie Heinig za zorganizowanie spotkania.

 

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok