Rok szkolny 2019/2020

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

23 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Wielkiej Łące odbyła się Zabawa Choinkowa. To już wieloletnia tradycja całej społeczności szkolnej!
To dzień, na który czekają wszyscy uczniowie, a i rodzice oraz nauczyciele wraz z Dyrekcją Szkoły miło spędzają czas.
Przy dźwiękach zespołu muzycznego dzieci oraz młodzież bawiła się wyśmienicie. Samorząd Uczniowski przygotował również dwie konkurencje: wybór Króla i Królowej Balu oraz Mistrza Szalonej Fryzury. Trzeba przyznać, że kreatywność uczniów szczególnie w drugim wyzwaniu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Podziwialiśmy plażę z palmami, stroik świąteczny oraz wymyślne warkocze, warkoczyki, upięcia, wzory na włosach, a także inne fryzjerskie majstersztyki.
Zabawa Choinkowa to również odwiedziny tego gościa, na którego czekają zarówno młodsi, jak i starsi. Otóż był i św. Mikołaj, który ostatkiem sił dotarł do Wielkiej Łąki i wręczył słodkości szczęśliwym uczniom.
Należy zaznaczyć, że Zabawa Choinkowa to zasługa Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Wielkiej Łące. Bez zaangażowania, współpracy z Dyrekcją Szkoły i nauczycielami, poświęconego czasu i często ciężkiej pracy rodziców nie moglibyśmy cieszyć się tym dobrym, wspólnym spotkaniem.
Nie pozostaje nic innego jak życzyć wszystkim tak samo fantastycznej Zabawy Choinkowej za rok!

 Dawid Nieczypor

 W załączniku do pobrania znajduje się fragment tekstu "Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej" do I Gminnego Konkursu na komiks inspirowany fragmentem utworu "Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej" Anny Czerwińskiej-Rydel.

Attachments:
Download this file (Listy w butelce.pdf)Listy w butelce[ ]15007 kB

Dnia 17 stycznia 2020 r. w oddziale przedszkolnym zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli zaproszeni goście.
Dzieci dla swoich babć i dziadków przygotowały  specjalny program artystyczny, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane  laurki.
Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dziękujemy !!!

 J. Rutkowska

 Tegoroczne świętowanie Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole miało miejsce w czwartkowe popołudnie, 16 stycznia 2020 roku. Dziadkowie jak zwykle nie zawiedli i licznie przybyli na występy swoich wnuków. Po programie artystycznym otrzymali własnoręcznie przygotowane prezenty, ale przede wszystkim miło spędzili czas. Tego dnia humor dopisywał wszystkim za sprawą licznych konkursów i niespodzianek, które czekały na zaproszonych gości. Radość tego dnia trwała jeszcze długo…

Danuta Płuciennik-Dębińska

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok