Rok szkolny 2018/2019

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

19 czerwca 2019 roku – wyjątkowo, bo w środę – w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.  Mieliśmy przyjemność gościć Pana Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Jacka Żurawskiego, Księdza Kanonika Benedykta Drewek, a także radnego gminy Pana Grzegorza Regulskiego.
Ten dzień był wyjątkowy z kilku powodów, ale zacznijmy od początku. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Pani Dyrektor – Danuta Drożdża – zabrała głos, powitała zgromadzonych gości oraz przypomniała, że właśnie dzisiaj będziemy żegnać ósmoklasistów po wielu latach przerwy, a absolwentów naszej Szkoły po 2 latach przerwy w związku z reformą edukacji.
Pan Burmistrz życzył wszystkim uczniom i tym małym, i nieco większym udanych, spokojnych wakacji. Prosił również, aby nieważne gdzie się będzie mówić dobrze o naszym kraju i zawsze szanować symbole narodowe.
Dyrekcja podziękowała raz jeszcze wszystkim tym, którzy przyczynili się do ufundowania sztandaru oraz umożliwili zorganizowanie uroczystości nadania imienia Ireny Sendlerowej Szkole. Każdy z fundatorów otrzymał pisemne podziękowania.


Podziękowaniom nie było końca. Kolejne otrzymali rodzice, którzy wspierali, pomagali i byli zawsze gotowi do działania. Symboliczne dyplomy na zakończenie współpracy wręczali Pani Jadwiga Ciechacka – wychowawca klasy III oraz Pan Mikołaj Tuszyński – wychowawca klasy VIII.
Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Wioletta Sipak również podziękowała Radzie Rodziców za zaangażowanie w jej działalność, a więc organizację zabaw, atrakcji i nie tylko.
Następnie przyszedł czas na najważniejszych bohaterów tego dnia. Uczniowie otrzymali wyróżnienia oraz upominki, m. in. za 100% lub wzorową frekwencję, aktywne działanie w Samorządzie Uczniowskim, sukcesy sportowe oraz reprezentowanie Szkoły w konkursach. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw uczniom klas IV-VII ze średnią co najmniej 4,75 oraz wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem.
Ostatnim elementem uroczystości, ale chyba najważniejszym, było pożegnanie ósmoklasistów. Nastąpiła zmiana warty pocztów sztandarowych, odbyło się ślubowanie uczniów kończących Szkołę. Wręczono nagrody oraz świadectwa, również te
z wyróżnieniem dla Julii Skowrońskiej oraz Kacpra Kuźniara.
Po części oficjalnej uczniowie klasy zaprezentowali zabawny, ale też refleksyjny program artystyczny. Gdy wszyscy myśleli, że to już koniec uroczystości klasa IV i V zaśpiewała dla swoich kolegów „Balladę pożegnalną”, co spowodowało liczne wzruszenia.Uczniowie klas VII wręczyli absolwentom upominki.

                                                                               Drodzy Ósmoklasiści! Będziemy o Was pamiętać!
Dawid Nieczypor

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok