Rok szkolny 2018/2019

 

Open menu
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

Uczniowie naszej szkoły 28 maja wyruszyli na czterodniową wycieczkę szkolną do Wrocławia-Kotliny Kłodzkiej-Pragi. Padający pierwszego dnia deszcz nie przeszkodził w poznaniu najważniejszych zabytków i historii Wrocławia. Drugi dzień przywitał nas już znacznie lepszą pogodą. Pod opieką przewodnika wybraliśmy się w góry i zdobyliśmy Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt Gór Stołowych (919 m n.p.m.). Tego dnia przeszliśmy również malowniczy labirynt Błędnych Skał. Kolejny dzień był nie lada atrakcją, gdyż udaliśmy się do stolicy Czech – Pragi. Stolica naszych południowych sąsiadów przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Podczas spaceru po mieście z przewodnikiem zwiedziliśmy Hradczany, Katedrę św. Wita, Most Karola oraz Stare Miasto. Czwarty i ostatni dzień naszej podróży był także pełen atrakcji. Rano odbyliśmy spacer po parku zdrojowym w Kudowie-Zdroju gdzie mieliśmy okazję spróbować tamtejszych wód mineralnych. Następnie udaliśmy się do Kaplicy Czaszek w Czermnej a na zakończenie podziwialiśmy najważniejsze na świecie zabytki architektoniczne w parku miniatur w Kłodzku. Wycieczka bardzo podobała się naszym uczniom i już planują, gdzie udamy się za rok w kolejną podróż.

Mikołaj Tuszyński

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok