Rok szkolny 2018/2019

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

Dnia 27.03.2019 roku uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieciom towarzyszyły: p. dyrektor – Danuta Drożdża oraz wychowawczyni – p. Danuta Płuciennik-Dębińska.
Podczas tegorocznej uroczystości przyszli czytelnicy dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i jak zachowywać się w bibliotece.
Pasowanie poprowadziły uczennice z kl. V i VI zaprzyjaźnione z naszą szkolną biblioteką. Dziewczynki wprowadziły swoich młodszych kolegów i koleżanki do świata bajek poprzez bajkowe zagadki oraz krótki występ artystyczny, a także nauczyli pierwszoklasistów mądrego wierszyka, który powinien towarzyszyć w życiu zarówno dzieciom, jak i dorosłym:
„Książka uczy wychowuje, rozwesela smutne dni.
Szanuj książki a zobaczysz, że w życiu pomogą Ci!”
Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia oraz pasowanie przez Panią Dyrektor – Danutę Drożdża, po którym oficjalnie stali się czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.
Na zakończenie „świeżo upieczeni” czytelnicy otrzymali pamiątkowe książeczki oraz zakładki, obiecując, że będą chętnie wypożyczać książki oraz należycie o nie dbać.

Anna Dębińska

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok