Rok szkolny 2018/2019

Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

Cała społeczność szkolna od 26 listopada 2018 roku do 2 stycznia 2019 roku uczestniczyła w akcji „Góra Grosza”. Jak się okazało udało się nam zebrać nieco ponad 400 zł, co należy uznać za duży sukces!
Warto również wspomnieć, że zebrane monety ważyły około 35 kilogramów i konieczne było wysłanie ich do Towarzystwa Nasz Dom – organizatora zbiórki – aż w czterech paczkach.
Przeliczenie takiej ilości monet i dostarczenie ich na Pocztę było nie lada wyzwaniem dla uczniów – koordynatorów przedsięwzięcia.
Należy także przypomnieć, jaki jest cel niniejszej akcji, cytując za stroną informacyjną Góry Grosza (http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/):
„Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

Dawid Nieczypor

Ta wspaniała uroczystość odbyła się 17 stycznia 2018r w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące. Celem spotkania było wzmocnienie więzi międzypokoleniowych i emocjonalnych z rodziną, kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku dla dziadków. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Poprzez przygotowany program artystyczny sprawiły wiele radości bliskim. Było wspólne śpiewanie kolęd, a na zakończenie maluchy wręczyły swoim babciom i dziadkom upominki.

„Do młodych: Jesteście przyszłością świata!
Zróbcie coś, aby stał się lepszy.
Bez wojen, śmierci niewinnych. Szerzcie dobro.
Bądźcie wrażliwi na los słabszych od was.”

                                              Irena Sendlerowa

 

Dnia 15 lutego 2019 roku odbędzie się ważne wydarzenie w historii naszej szkoły.
W dniu tym o godzinie 10.00 odbędzie się uroczystość nadania szkole imienia Ireny Sendlerowej połączona z rozwinięciem sztandaru.

                                                                                                                                              Na uroczystość serdecznie zapraszamy
                                                                                                                         Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Społeczność Uczniowska.

 15 lutego 2019 roku miało miejsce ważne wydarzenie – nadanie imienia Ireny Sendlerowej Szkole oraz rozwinięcie sztandaru. W uroczystości uczestniczyło wielu szacownych gości: Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty Pani Maria Mazurkiewicz, Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Pan Jacek Żurawski, Przewodniczący Rady Powiatu oraz wieloletni Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Pan Andrzej Grabowski, a także kadra kierownicza urzędu, instytucji oraz szkół z terenu naszej gminy, fundatorzy sztandaru, emerytowani pracownicy Szkoły, jej sympatycy, absolwenci, rodzice.

Podczas uroczystości honorowi goście oraz fundatorzy sztandaru zaznaczyli swoją obecność wbijając symboliczne gwoździe oraz składając podpis w kronice Szkoły.

Ten dzień był wyjątkowy z wielu powodów – społeczność szkolna po raz pierwszy wykonała publicznie hymn szkoły autorstwa nauczyciela placówki - Pani Iwony Zduniak.
Uczniowie przygotowali również dla wszystkich zgromadzonych część artystyczną, w której odzwierciedlili nastrój oraz rzeczywistość II wojny światowej, a także sytuację, w jakiej znalazła się ludność żydowska. Ukazali, w jaki sposób Irena Sendlerowa wraz z gronem współpracowników wspierała i ratowała żydowskie dzieci. Uczniowie klas I-IV stworzyli chór, który zaprezentował piosenki krzewiące wartości niezwykle ważne dla naszej Patronki.

Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej wyglądała tego dnia wyjątkowo uroczyście między innymi dzięki wystawie prac uczniowskich, która została przygotowana przez Panią Danutę Płuciennik-Dębińską.

Ten dzień na długo zapadnie w naszą pamięć!

Dawid Nieczypor

               

  Dla uczniów klas I-III weekend, 1 lutego 2019 roku rozpoczął się wyjątkowo. Tego dnia do naszej szkoły przybyli zaproszeni przez wnuków dziadkowie. Z relacji gości wiemy, że „Dzień Babci i Dziadka” to takie spotkanie, którego wyczekują. Przy herbatce i kawce oraz wyśmienitym cieście obejrzeli program artystyczny, który wywołał wiele wzruszeń. Uczniowie przygotowali też niespodziankę na koniec okresu świątecznego. Marta i Mikołaj zagrali kolędy na gitarach. A po ich występie nastąpiło wspólne kolędowanie. Wszyscy przybyli zostali obdarowani słowem, które zapewniło o ich wyjątkowości w życiu wnuków. Każdy gość otrzymał niezwykłą niespodziankę wykonaną z wielka miłością. Do zobaczenia za rok! Już teraz zapraszamy na kolejne radosne świętowanie.

Danuta Płuciennik-Dębińska

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok