Rok szkolny 2017/2018

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

naukobusZaproszenie

 

W dniach 12-13 kwietnia 2018r. Szkolę Podstawową w Wielkiej Łące odwiedzi NAUKOBUS - interaktywna wystawa przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Wszystkich chętnych zainteresowanych tym wydarzeniem zapraszamy do naszej szkoły w dniu 12 kwietnia 2018r. w godz. od 14.00-18.00. Wstęp wolny.                               

                                                                                                            Dyrektor i pracownicy

                               Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące

 

Nauka blisko, coraz bliżej

24 stycznia 2018 roku uczniowie klas V-VII pojechali do kina na film pt. „Cudowny chłopak”.

Wyjazd okazał się być wspaniałym podsumowaniem Dnia dziwaka, który obchodziliśmy w naszej szkole w styczniu. Projekcję poprzedzała lekcja , która wprowadzała nas w temat niepełnosprawności, samotności i tolerancji.

Film opowiadał historię 10 – letniego chłopca, który w wyniku zaburzeń genetycznych urodził się ze zdeformowaną twarzą. Po latach nauki w domu rodzice postanowili posłać syna do szkoły. Tu zaczynają się problemy chłopca, gdyż uczniowie nie akceptują jego wyglądu. Na szczęście na swojej drodze spotyka kilkoro przyjaciół, wśród nich także nauczycieli, którzy potrafią zauważyć w nim coś więcej niż wygląd zewnętrzny. Ciekawy był także sposób pokazania problemu niepełnosprawności, nie tylko od strony dziecka, ale z perspektywy innych członków rodziny. Historia którą poznaliśmy była bardzo wzruszająca i pouczająca. Film na długo pozostanie w naszych myślach.

Wyjazd do Torunia zakończył się spacerem ulicami Starego Miasta, podczas którego podziwialiśmy świąteczne iluminacje i szopki bożonarodzeniowe jesteśmy przekonani, że na wiele spraw spojrzymy inaczej.

                                                                                                              Anna Kuźniar

1  Kilka dni temu dotarło do nas podziękowanie dla naszych Kolędników Misyjnych. Przypominamy, że Kolędnikami Misyjnymi na przełomie grudnia i stycznia byli uczniowie klasy V. Wystąpili oni na Jasełkach szkolnych, podczas kolędowania na Trzech Króli w Wielkim Rychnowie oraz w kościele parafialnym 21 stycznia. Podczas ostatniego występu zebrali pieniądze, które zostały przekazane na Krajowy Fundusz Misyjny i wsparły dzieci w Syrii i Libanie.

Ewa Matusewicz-Bąk

 28945272 2028733314080716 52685869 o  W dniach 12- 14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Nauki głosił ks. prof. dr hab. Jan Pestka. Pierwszego dnia rekolekcji uczestniczyliśmy we Mszy Świętej oraz Drodze Krzyżowej przygotowanej przez uczniów klasy VII. Drugiego dnia po nabożeństwie słowa i nauce rekolekcyjnej obejrzeliśmy przedstawienia przygotowane przez uczniów ze Szkolnego Koła Caritas. Trzeci dzień był dniem nabożeństwa pokutnego i spowiedzi dla klas IV- VII. Każdego dnia towarzyszyły nam śpiewy z układami tanecznymi, które szczególnie przypadły dzieciom do gustu. Mamy nadzieję, że czas rekolekcji pomoże nam lepiej zrozumieć tajemnicę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Ewa Matusewicz-Bąk

 dscn2345 Ta wspaniała uroczystość odbyła się 17 stycznia 2018r w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące. Celem spotkania było wzmocnienie więzi międzypokoleniowych i emocjonalnych z rodziną, kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku dla dziadków. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Poprzez przygotowany program artystyczny sprawiły wiele radości bliskim. Było wspólne śpiewanie kolęd, a na zakończenie maluchy wręczyły swoim babciom i dziadkom upominki.

Justyna Rutkowska

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok