Rok szkolny 2015/2016

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

p1120199Dnia 13 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci, uczniów i rodziców z cyklu „Mały Europejczyk- Francja”. Tym razem w naszej szkole gościł Pan Nadhir, nauczyciel języka francuskiego wraz ze swoimi uczennicami. Prowadzący urodził się w Algierii, a większość swojego życia spędził we Francji. Licznie zebrani uczestnicy spotkania poznali kulturę, zabytki, religię i szkolnictwo tego kraju. Z wielką ciekawością obejrzeli prezentację przedstawiającą ciekawostki dotyczące Francji i wysłuchali opowieści o wybitnych przedstawicielach nauki i kultury. Nie zabrakło również nawiązania do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które właśnie odbywają się we Francji. Zajęcia miały charakter warsztatowy, dzieci w grupach kolorowały kolorowanki przedstawiające zabytki Francji, budowały Wieżę Eiffla, nauczyły się francuskiego powitania, słów piosenki oraz kroków tańca z tego regionu. Wszyscy świetnie się bawili.

Prowadzący przeprowadził również zajęcia kulinarne, podczas których piekł na maszynie przywiezionej z Francji francuskie naleśniki według specjalnej receptury. Na koniec uczniowie rozwiązali quiz podsumowujący spotkanie. Dzięki niezwykłemu poczuciu humoru oraz optymizmowi prowadzącego, zajęcia pozostaną na długo w pamięci zebranych.

     Podziękowaliśmy naszemu gościowi za miłe spotkanie wręczając na pamiątkę drobny upominek - zestaw promujący naszą gminę.

ORGANIZATORZY: Ewa Putz-Misztal, Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar, Kinga Szczepanowska

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok