Rok szkolny 2014/2015

Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

p1070364   Rok szkolny 2014/2015 jest już historią. Jego uroczyste zakończenie miało miejsce 26 czerwca 2015 roku. O godzinie 8.00 zabrzmiał ostatni przedwakacyjny dzwonek. Tuż  po nim pani dyrektor wręczała podziękowania, dyplomy,  nagrody, świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Te szczególne wyróżnienia odbyły się w obecności licznie przybyłych rodziców, gości reprezentujących samorząd naszej gminy, kapłana naszej parafii oraz przewodniczącej rady rodziców.

  Był to wyjątkowy dzień dla szóstoklasistów, którzy ukończyli  pierwszą  szkołę na swojej ścieżce edukacyjnej. W ogrodzie przyszkolnym zostanie ślad po ich obecności, tradycyjnie zechcieli  ofiarować drzewko.

    Na szczególne gratulacje zasłużyli Ci, których średnia wyników w nauce wyniosła 4,76 lub była wyższa. Są to:

Maja Humięcka z kl. IV

Martyna Humięcka z kl. IV

Kacper Kuźniar z kl. IV

Julia Skowrońska z kl. IV

Kacper Lewandowski z kl. V

Zuzanna Wiśniewska z kl. V

   Wszystkim zaś życzymy niezwykle radosnych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!

 sam 2865   18 czerwca 2015 roku uczniowie klasy II, III i IV naszej szkoły uczestniczyli w projekcie przygotowanym przez Urząd Marszałkowski pod tytułem „Eko-Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat”. Byliśmy jedną z grup uczniów spośród 4 tysięcy, do których było skierowane zaproszenie. Zajęcia były prowadzone w 8 parkach krajobrazowych naszego województwa. Nam przypadł udział w bezpłatnym wyjeździe do Górzniańsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Warsztaty były prowadzone w Czarnym Bryńsku przez specjalnych animatorów i miały na celu przybliżyć nam walory i wyjątkowość przyrody naszego województwa oraz kształtować postawę ekologiczną. Uczestniczyliśmy w licznych grach edukacyjnych z niespodziankami, w ścieżce edukacyjnej po parku krajobrazowym z profesjonalnym przewodnikiem. Otrzymaliśmy także ciepły poczęstunek z „kuchni polowej”. To były bardzo atrakcyjne zajęcia ekologiczne.

dziendziecka03  Dnia 29 maja 2015 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00 i trwała, aż do godz. 16.30. Jej organizatorami byli pani dyrektor, Rada Rodziców i nauczyciele.
   Rano, na boisku szkolnym czekały na nas „dmuchane niespodzianki” zamówione przez rodziców. Od razu ustawiły się przed nimi długie kolejki, bo każdy chciał skorzystać z tych atrakcji.

   Nauczyciele przygotowali dla nas różne konkurencje. Chętni mogli spróbować: rzutu piłką do kosza, przeciągania liny, rzutu lotkami do tarczy, wyścigu nart, czy skakania na skakance.

sam 2795      W bardzo słoneczny piątkowy dzień, 12 czerwca 2015 roku odbyła się szkolna wycieczka klas I-III do Płocka i Sierpca. Wielu uczniów cieszyło się na ten czas, na wspólne przebywanie z kolegami poza murami szkoły. Na początku zwiedzaliśmy zoo. Najdłuższy postój odbył się oczywiście przy słoniach i żyrafach. Lwy smacznie spały, a kondory z uprzejmością rozpinały skrzydła pozując do zdjęć. Uczniowie szukali na mapkach zoo jak dotrzeć do kangurów. Znaleźliśmy chwilę, aby poobserwować leniwie płynącą najdłuższą rzekę w Polsce. Po posiłku udaliśmy się do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Tam wędrowaliśmy po malowniczych wiejskich dróżkach przy których rosły wierzby. Wstępowaliśmy do chat bogatych i biednych mieszkańców wsi, do szkoły, a w zagrodach międliliśmy len, klepaliśmy jego włókna, a na rafie oddzielaliśmy ziarna od łodyg. Dotknęliśmy także wszystkich narzędzi potrzebnych do powstania chleba m.in. płachty na ziarna, cepa, dzierży….. Pełni wrażeń, wieczorem wróciliśmy do domu.

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem