Nasze sukcesy 2014/2015

Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

   3 czerwca 2015r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim odbyła się VI edycja konkursu ortograficzno-gramatycznego „Gżegżółka ze szczeżują ortografii pilnują”. Był to konkurs dwuetapowy. Najpierw uczestnicy pisali dyktando ze słuchu, później rozwiązywali test gramatyczny-ortograficzny, w którym sprawdzane były ich umiejętności językowe. Naszą szkołę reprezentowali w tym roku uczniowie:
Martyna Humięcka, kl. IV
Maja Humięcka, , kl. IV
Julia Skowrońska, kl. IV
Kacper Lewandowski, kl. V
Magdalena Nowakowska, kl. VI
Agata Wojciechowska, kl. VI

Komisja, w której skład wchodzili nauczyciele przygotowujący uczniów po  dokładnym sprawdzeniu prac ogłosiła:

w kategorii klas IV -  Julia Skowrońska  III miejsce,
                                  -  Martyna Humięcka IV miejsce
w kategorii klas V -  Kacper Lewandowski   IV miejsce
w kategorii klas VI - Magdalena Nowakowska  II miejsce

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

2a   Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń z siedzibą w Konstancjewie organizowało w bieżącym roku szkolnym szóstą już edycję konkursu plastycznego „Las skarbem przyrody”, do którego przystąpiła także nasza szkoła. Zgodnie z zasadami konkursu mogliśmy wysłać 6 prac. Szkolna komisja miała niełatwe zadanie i ostatecznie podjęła decyzję, że najoryginalniejsze kompozycje stworzyli:
Jagoda Cyrwus z klasy III
Aleksandra Nowakowska z klasy III
Mikołaj Siwiec z klasy III
Kacper Kuźniar z klasy IV
Maciej Stempski z klasy V
Kacper Piątek z klasy VI
Komisji konkursowej najbardziej spodobała się praca Kacpra Kuźniara, który odebrał nagrodę za zajęcie II miejsce w dniu 29 maja 2015 roku na pikniku organizowanym na terenie punktu edukacji leśnej Szkółka Przeszkoda w Konstancjewie. Gratulujemy!!!! Dziękujemy pani Marii Kuźniar za umożliwienie Kacprowi wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 

dsc00902  Dnia 30 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Biegu Ulicznym – „Obiegnij Kowalewo”. Po zaciętej walce w swoich kategoriach wiekowych miejsca na podium wywalczyli:
II miejsce - Jan Heinig z klasy I,
II miejsce - Martyna Raband z klasy II,
III miejsce - Martyna Okurowska z klasy II,
I miejsce - Roksana Bukowska z klasy VI.
  Serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych biegach.
opis MT

dziewczyny  W słoneczny piątek, 29 maja 2015 roku odbyło się podsumowanie, wernisaż, wręczenie nagród i dyplomów w Konkursie Plastyczno-Ekologicznym z cyklu PRZESTRZENIE PRZYRODY. Tegoroczny temat, już dziesiątej edycji tego konkursu brzmiał: „Zwierzęta obszarów polarnych". Komisja konkursowa aż cztery prace naszych uczniów uznała za interesujące i przyznała II miejsce w kategorii klas I-III Julii Kolasie z klasy III, oraz wyróżnienia: Julii Małek z klasy III, Wiktorii Małek z klasy IV oraz Kacprowi Kuźniar, także z klasy IV. Laureaci miło spędzili ten dzień w progach Toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego. Naszym laureatom należą się wyjątkowe gratulacje, ponieważ na konkurs wpłynęło 674 prac. Brawo!!!

konkurskorczak09Dnia 24 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy o Januszu Korczaku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Zuzanna Wiśniewska kl. V, Julia Skowrońska kl. IV i Kacper Kuźniar kl. IV. Wykazali się dużą wiedzą na temat życia, działalności i twórczości Janusza Korczaka. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Gratulujemy!!! Organizatorom dziękujemy za gościnność i milą atmosferę w jakiej przebiegał konkurs.

opis AK

mat  W maju odbyły się Gminne Konkursy Matematyczne. Nasi uczniowie w tych intelektualnych potyczkach stanęli na podium. Trzecie miejsca zajęli:

Mikołaj Siwiec w kategorii klas trzecich w konkursie "Matematyk na Medal"

Julia Skowrońska w kategorii klas czwartych w Gminnym Konkursie Matematycznym

Kacper Lewandowski w kategorii klas piątych w Gminnym Konkursie Matematycznym

Życzymy im kolejnych sukcesów i ochoty do dalszego sprawnego rozwiązywania niełatwych łamigłówek matematycznych oraz tego, aby chcieli  stawiać czoła nowym wyzwaniom. Gratulujemy!

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem