Nasze sukcesy 2019/2020

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
* TWÓRCZA
* PRZYJAZNA
* OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ
* PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA
* PRZYGOTOWUJĄCA DO DALSZEJ NAUKI

   W niedzielne popołudnie, 15 grudnia 2019 w Domu Kultury w Kowalewie Pomorskim odbyło się spotkanie świąteczne, podczas którego mieszkańcy naszej gminy mogli uczestniczyć w koncercie kolęd. W tym czasie również wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Tradycje świąt Bożego Narodzenia”. Nasi uczniowie wzięli udział we wszystkich kategoriach świątecznego konkursu. Prezentujemy listę nagrodzonych:
w kategorii wypiek świąteczny:
wyróżnienie: Damian Jaskulski z kl. VI wraz ze swoją mamą
w kategorii bombka:
II miejsce- Alicja Hüttner z kl . V

   W środę, 11 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Postać świętego Mikołaja w kosmosie”. To już XII edycja tego konkursu. Był Mikołaj nad Wisłą, na sportowo, na kujawską nutę… Tegoroczna edycja zapraszała artystów do inspiracji Kosmosem. Z powyższym tematem zmierzyli się także uczniowie naszej szkoły. Miło nam przedstawić laureatów tego konkursu, Błażeja Frankowicza, ucznia klasy V, który zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz Julię Dąbrowską, uczennicę kl. II, zdobywczynię II miejsca w kategorii klas I- III. Należy nadmienić ich jury wybrało ich prace spośród 1088, które wpłynęły na ten konkurs z 129 placówek. Serdecznie gratulujemy im niepowtarzalnych pomysłów!

Danuta Płuciennik-Dębińska

   Za nami druga edycja konkursu umiejętności informatycznych „IT_Junior_2K19” organizowanego przez, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Również i w tym roku nasza szkoła wystawiła reprezentację składającą się z czwórki uczniów klasy ósmej tj. Cyrwus Jagoda, Jasińska Patrycja, Siwiec Mikołaj oraz Lipiński Aleksander. W konkursie ogółem uczestniczyło 46 zawodników. Znakomicie zaprezentował się Mikołaj Siwiec, który z wynikiem 37 pkt, sklasyfikowany został na dziewiątym miejscu, trzy miejsca za Mikołajem znalazła się Jagoda Cyrwus z wynikiem 35 pkt. Pozostali uczestnicy sklasyfikowani zostali w trzeciej dziesiątce. Cała czwórka spisała się bardzo dobrze, a uzyskane wyniki świadczą o ich wiedzy oraz zdobytych dotychczas umiejętnościach
z zakresu informatyki i technologii informatycznej.
Uczniom życzę aby nauka w szkole inspirowała ich do zdobywania wiedzy oraz rozwijania wszechstronnych zainteresowań.

Dariusz Osmański

   Dnia 26.11.2019r. odbyła się VII edycja Gminnego Turnieju Wiedzy „Bezpieczny przedszkolak”. Naszą szkołę reprezentował Bartosz Pytanowski, uczęszczający do  oddziału przedszkolnego. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Bartek wykazał się wiedzą z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach oraz radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych. Gratulujemy!

Justyna Rutkowska

   Z radością prezentujemy laureatkę III miejsca Gminnego Konkursu Plastycznego na projekt okładki do książki Janusza Korczaka „Kajtek Czarodziej” - Wiktorię Żurawską, uczennicę klasy II. Wiktoria odebrała nagrodę podczas święta patrona Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie. Gratulujemy!

Danuta Płuciennik-Dębińska

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok